biuro podróży

Trekking Nepal

Zapraszamy Cię w Himalaje

Trekking wokół Annapurny - Annapurna Circuit Trek

Trekking wokół Annapurny to coś szczególnego dla każdego podróżnika w Himalajach, ponieważ okolice góry Annapurna są przepiękne pod względem flory i fauny. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych trekkingów, ale jeśli wybierzemy odpowiedni moment uda nam się ominąć zbite kolumny pieszych. Cały czas podczas trekkingu wokół Annapurny widzimy jej liczne szczyty (Annapurna to masyw górski składający się z kilku szczytów), ale ten najważniejszy jest widoczny dopiero po kilkudniowej wędrówce do Sanktuarium Annapurna.

Cały trekking wokół Annapurny trwa około 24 dni, podczas którego obcujesz z naturą i codziennością Nepalu. Kultura, osady Nepalczyków, kilkusetletnie klasztory buddyjskie - na tym trekkingu panuje niesamowita atmosfera wysokich Himalajów, a także kultury buddyjskiej.

Jedyny w swoim rodzaju trekking

Wyjątkowe w tym trekingu jest fakt, że można go rozpocząć z dwóch miejsc i żaden z nich nie skończy się tam, gdzie się zaczął. Trasa charakteryzuje się ogromną różnorodnością terenu i roślinności. Bardzo często słyszy się, że trekking wokół Annapurny jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Najwyższym punktem, do którego można się dostać jest położony na wysokości ponad 514 m n.p.m. Thorung La Pass - przełęcz.

268

Ocen na portalach

72

Miejsca do odwiedzenia

650

Zadowolonych klientów

WYBIERZ SIĘ NA WYPRAWĘ ŻYCIA

Himalaje zapraszają

WYPRAWY TREKKINGOWE DO NEPALU

01

PRZYGOTUJ SIĘ FIZYCZNIE

Trudne trekkingi wymagają przede wszystkim treningów przed wyjściem w góry

02

PRZYGOTUJ DOKUMENTY

Sprawdź aktualność paszportu, przygotuj się do standardowego lotu poza UE

03

PRZYGOTUJ PLECAK

Plecak towarzyszy ci codziennie, wiec postaraj się aby był lekki i miał wszystko co niezbędne

04

CIESZ SIĘ TREKKINIGIEM PO HIMALAJACH

Ostatni najważniejszy krok to cieszyć się widokami i pobytem w Nepalu!