biuro podróży

Trekking Nepal

Zapraszamy Cię w Himalaje

Oferta wyjazdów

Everest Base Camp Trek

Jak sama Czomolumgma - góra Mount Everest, szlaki trekkingowe do bazy pod nią są niemalże równie popularne. Jest to bardzo widowiskowy trekking, ale nie należy również do najłatwiejszych. Zmiany wysokości powodują chorobę aklimatyzacyjną, jednak przy odpowiednim przygotowaniu można jej uniknąć. Wysokość odgrywa również znaczenie, a jak wiadomo - wyższej góry nie ma na ziemi.

Everest Base Camp znajduje się na wysokości ponad 5300 m n.p.m. Stąd można także zmienić kierunek w stronę złą sławą owianego Lhotse czy na przykład na Lobuche.

Całość trekkingu do Everest Base Camp trwa około 14 dni. Wiadomo, że każdy organizm jest inny i może potrzebować mniej lub więcej czasu na przystosowanie się do warunków wysokogórskich. Taka wyprawa na pewno jest niesamowitą przygodą, aczkolwiek należy pamiętać także o zagrożeniach, jakie można napotkać w Himalajach.

Mustang

To dolina, która owiana jest wieloma legendami, ze względu na długi czas niedostępności dla turystów z obcych krajów. W regionie tym panuje magiczna, mistyczna atmosfera - warto wybrać się na konną wycieczkę. Dzięki takiej wyprawie dowiesz się bardzo dużo na temat rdzennych mieszkańców, którzy mają swojego przywódcę, a także poznasz roślinność, którą ciężko spotkać gdziekolwiek indziej na świecie.

Trekking po rejonie Mustangu trwa około 10 dni i jest zdecydowanie droższy od innych. Najwyższy punkt to Mui La Pass osiągająca wysokość ponad 4000 m n.p.m.

268

Ocen na portalach

72

Miejsca do odwiedzenia

650

Zadowolonych klientów

WYBIERZ SIĘ NA WYPRAWĘ ŻYCIA

Himalaje zapraszają

WYPRAWY TREKKINGOWE DO NEPALU

01

PRZYGOTUJ SIĘ FIZYCZNIE

Trudne trekkingi wymagają przede wszystkim treningów przed wyjściem w góry

02

PRZYGOTUJ DOKUMENTY

Sprawdź aktualność paszportu, przygotuj się do standardowego lotu poza UE

03

PRZYGOTUJ PLECAK

Plecak towarzyszy ci codziennie, wiec postaraj się aby był lekki i miał wszystko co niezbędne

04

CIESZ SIĘ TREKKINIGIEM PO HIMALAJACH

Ostatni najważniejszy krok to cieszyć się widokami i pobytem w Nepalu!