biuro podróży

Trekking Nepal

Zapraszamy Cię w Himalaje

Nepal wycieczka

Przygotowanie do trekkingu w Himalajach

Trekkingi w Himalajach dzielą się na różne stopnie trudności, a także trzeba zwracać uwagę na wysokości w przeciągu całego szlaku trekkingowego. Pewne jest, że nie każdy może od razu wyruszyć na Trekking do Everest Base Camp - miejsca gdzie najwięksi himalaiści podejmują potyczkę z najwyższą górą świata. Do wszystkiego trzeba dochodzić stopniowo zaczynając od najprostszych treningów w swoim domu czy okolicy. Wycieczki do Nepalu to bez wątpienia przeżycia, które w pamięci pozostają na całe życie.

 

Jaki trekking w Himalajach wybrać

Jeśli jesteś już dość dobrze wysportowaną osobą pozostaje aspekt aklimatyzacji - dla wielu najważniejszy etap podczas całej ekspedycji, jaką jest właśnie Nepal wycieczka. Warto pamiętać, że w Polsce najwyższy szczyt to Rysy 2499 m. n.p.m a średnia wysokość panująca na trekkingach w Nepalu znacznie przekracza 4500 metrów więc tego ciężkiego procesu nie da się przyśpieszyć będąc w naszym kraju.

Natomiast jako pierwszy trekking w życiu powinno się wybierać raczej miejsca o stopniowym wzroście wysokości nad poziomem morza, dzięki czemu choroba wysokościowa nie wystąpi, dodatkowo trudność takiego treku raczej nie powinna wykraczać ponad przeciętną.

268

Ocen na portalach

72

Miejsca do odwiedzenia

650

Zadowolonych klientów

WYBIERZ SIĘ NA WYPRAWĘ ŻYCIA

Himalaje zapraszają

WYPRAWY TREKKINGOWE DO NEPALU

01

PRZYGOTUJ SIĘ FIZYCZNIE

Trudne trekkingi wymagają przede wszystkim treningów przed wyjściem w góry

02

PRZYGOTUJ DOKUMENTY

Sprawdź aktualność paszportu, przygotuj się do standardowego lotu poza UE

03

PRZYGOTUJ PLECAK

Plecak towarzyszy ci codziennie, wiec postaraj się aby był lekki i miał wszystko co niezbędne

04

CIESZ SIĘ TREKKINIGIEM PO HIMALAJACH

Ostatni najważniejszy krok to cieszyć się widokami i pobytem w Nepalu!