biuro podróży

Trekking Nepal

Zapraszamy Cię w Himalaje

Trekking w Nepalu

Trekking w Nepalu posiada wiele ciekawych tras, o różnych poziomach trudności oraz o różnej długości trwania. Najpopularniejszymi trasami są:

  • Everest Base Camp Trek - prowadzący do bazy pod największą górą świata Mount Everest, trwa około 21 dni w zależności od warunków. Jest to jeden z trudniejszych trekkingów w Nepalu.
  • Annapurna Circuit Trek - wędrówka w malownicze rejony, wokół majestatycznej Annapurny. Uznany za jeden z najpiękniejszych trekkingów w tej części świata.
  • Island Peak - łagodny szlak, z którego można obserwować niesamowite wschody i zachody słońca.
  • Gokyo Valley Trek - szerzej opiszemy go poniżej. Zasługuje na specjalne miejsce w kolekcji trekkingów w Nepalu.

Gokyo Valley Trek - trekkingi w Nepalu

trekking w nepalu, trekking nepal, trekkingi w nepaluGokyo Valley Trek to trekking w Nepalu w dużej mierze pokrywający się z wyprawą Everest Base Camp Trek. Jest to trekking w Nepalu - dość łatwy i przyjemny spotkamy tutaj największe jezioro położone na tak dużej wysokości - Święte Jezioro Gokyo.

Ten trekking w Nepalu obfituje w liczne panoramy gór Himalajów, a my przygotowujemy wędrówkę tak aby zobaczyć majestatyczny wschód słońca z Gokyo Ri - jednego z najlepiej przygotowanych punktów widokowych. Region ten jest mniej zatłoczony i dużo łatwiejszy niż wspomniany wcześniej Everest Base Camp, a oferuje praktycznie te same atrakcje.

Na trekking Gokyo Valley Trek zapraszamy koniecznie jesienią kiedy to jest mniej osób na szlakach turystycznych, niebo jest bardzo przejrzyste a kolory przyrody występują w takiej palecie barw jak nigdzie indziej w Nepalu. Trekkingi w Nepalu niosą ze sobą przygody i widoki, o których pamięta się przez całe życie. Warto tego spróbować chociaż raz!

268

Ocen na portalach

72

Miejsca do odwiedzenia

650

Zadowolonych klientów

WYBIERZ SIĘ NA WYPRAWĘ ŻYCIA

Himalaje zapraszają

WYPRAWY TREKKINGOWE DO NEPALU

01

PRZYGOTUJ SIĘ FIZYCZNIE

Trudne trekkingi wymagają przede wszystkim treningów przed wyjściem w góry

02

PRZYGOTUJ DOKUMENTY

Sprawdź aktualność paszportu, przygotuj się do standardowego lotu poza UE

03

PRZYGOTUJ PLECAK

Plecak towarzyszy ci codziennie, wiec postaraj się aby był lekki i miał wszystko co niezbędne

04

CIESZ SIĘ TREKKINIGIEM PO HIMALAJACH

Ostatni najważniejszy krok to cieszyć się widokami i pobytem w Nepalu!